Branş Dersleri

Bilim ve Teknoloji
Mad Science / Bilim temalı 50 eğlenceli deney
Çocukların eğlenceli, etkileşimli, uygulamalı ve eğitsel etkinlik programlarıyla hayal gücünü ve merakını ateşleyerek, fen biliminin gerçekte ne olduğu ve yaşadığımız dünyayı nasıl etkilendiğinin öğretilmesine katkıda bulunmayı amaçlayan Mad Science ile birlikte yıl içinde 50 eğlenceli deney yapacağız. Mad Science alanında en iyilerden biridir.
İngilizce
İngilizce eğitimi haftada 3 saat,yabacı öğretmenimizle oyun,dans ve drama eşliğinde daha eğlenceli ,neşeli ve verimli geçmektedir.
Müzik
Okulumuzda müzik dersleri MUSIC TOGETHER Müzik okulunda verilmektedir. Ayşegül Atik ve eşi Özer atik tarafından açılan ve işletilen MUSIC TOGETHER müzik okulunda standartların üstünde, formal olmayan, daha özgür ve yaratıcı bir yöntemle müzik eğitimi verilmektedir.Öğrencilerimiz tamamen müzik eğitimi için tasarlanmış bir ortamda temalarla yaşayarak ,eğlenerek ve severek müziği öğrenecekler
Spor Ve Sağlık Öncülüğünde Modern Dans Dersi
Gizem Ecem Çebi
Türkiye'de ve yurt dışında çocuk dans yarışmalarında derece almış sporcular yetiştiren Gizem Ecem Çebi ile modern dans derslerimizde çok daha eğlenceli ve profesyonel bir eğitim verilmektedir.

Dönemsel Etkinlikler

Ebru Sanatı
Ataşehir Akademia Anaokulu'nda Ebru Sanatçılarımız Tarafından Eğitim Verilmektedir. Geleneksel Türk El Sanatlarından “Ebru”, ilk kez bazı kaynaklara göre Türkistan'daki Buhara kentinde doğmuş ve ipek yolu ile İstanbul Üsküdar'daki Özbekler tekkesine ulaşmış, böylece Osmanlılar da yaşam bulmuş ve Osmanlıya has bir sanat haline gelmiştir. Osmanlılarda matbaanın icadı öncesi elle yazılan dönemlerde el yazması kitapların dış kapaklarının altında özgün ebrunun kullanılması ve Osmanlıların İslam dini ile bütünleşmesi, ibadetlerinde kullandıkları temel kitap olan Kuran'ın kutsal sayılması sonucu bu işi icra eden usta eller sayesinde ebru sanatı da uzun yıllar korunmuş ve geleceğe taşınmıştır. Matbaanın icadı ile bu gelenek devam etmiş; gelişerek bu günlere gelmiştir.
Seramik Sanatı
Ataşehir Akademia Anaokulu'nda Seramik Sanatçılarımız Tarafından Eğitim Verilmektedir. Seramik hakkında merak edilen her şey burada!.. Üstelik de eşsiz seramik örnekleriyle birlikte!..</p> <p>Halk arasında pişmiş toprak esaslı malzeme olarak bilinen seramik, kayaların dış etkiler sebebiyle parçalanmasıyla oluşan kil, kaolen ve benzeri maddelerin yoğurulup yüksek sıcaklıkta pişirilmesiyle elde edilir.
Matematik Eğitimi
Okulumuzda Uygulamakta olduğumuz Yapı Taşları Matematik Eğitim Programı, Amerika Matematik Öğretmenleri Ulusal Konseyi (NCTM - National Council of Teachers of Mathematics- 2000) tarafından geliştirilen matematik standartları dikkate alınarak tasarlanmıştır. Yapı Taşları Matematik Eğitim Programı’nın temel yaklaşımı çocukların ilgi ve deneyimlerinden matematiği ortaya çıkarma ve geliştirmedir.
Yüzme
Akademia Anaokulu’nda 3-4 yaş grubu çocuklarımıza yüzmeyi ve suyu sevdirme eğitimleri verilir. Bu grupta yüzme eğitiminin temel alışkanlıkları çocuklarımıza sevgiyle öğretilir. 5-6 yaş grubunda ki çocuklarımıza yüzme stilleri öğretilir.<br /> Yüzme dersinin evreleri:</p> <p>Vücudu ve yüzü suya sokarak suya alışması sağlanır. Doğru nefes alıp- verme teknikleri, suya rahat dalma, doğru vücut pozisyonlarını kullanması, su üstünde durma hareketleri yapılır. Başlangıçta serbest yüzme stili tercih edilir. Çocuklarımız yüzme eğitimlerini tamaladığında kendilerine güvenerek, temel yüzme stillerini kullanabilen minik yüzücüler olurlar.
Satranç
Çünkü satranç karakteri ve kişiliği olumlu yönde etkiler ve kendine güven duygusunu aşılar.Okul<br /> öncesi dönemde dikkatini tek konu üzerinde yoğunlaştırma alışkanlığı edinmesini sağlar.Bunun dışında mücadeleci bir ruh yapısına sahip olması gerektiğini öğretir. Seçici ve doğru kararlar veren bir birey olmasını sağlayarak çocuğumuzu kötü alışkanlıklardan korur. Planlı hareket etmenin önemini kavratır. Süratli ve doğru düşünebilmeye yardımcı olur.
Dikkat ve Görsel Algılama
Bu branşımızda amacımız çocukların,<br /> Görsel hafızalarının geliştirilmesi,<br /> Görsel algı becerilerinin eğlenerek geliştirilmesi,<br /> Çeşitli oyunlarla eşleştirme, tamamlama, bağlantı kurma, benzerlik ve farklılık görme becerilerinin geliştirilmesi,<br /> Benzer resimler arasındaki farklılıkları ayırt ederek odaklanma, konsantrasyon ve dikkat becerilerinin geliştirilmesi,<br /> Şekiller ve resimler arasında bağ kurarak tablo okuma alışkanlığının kazandırılması,<br /> Görsel algı oyunlarıyla temel matematik bilgilerini edinmeleri,<br /> Parça-bütün ilişkisi kurma ve eşleştirme becerilerinin geliştirilmesi,<br /> Parça-bütün ilişkisi kurma ve eşleştirme tamamlama ve yön kavramlarının geliştirilmesi,<br /> Farklı geometrik şekilleri ve renkleri tanımaları, şekiller arası bağlantı kurma ve şekil zemin algısı kazanmalarıdır.
Eğitsel Jimnastik
Bu aktiviteden amaç; çocukların büyük ve küçük kas gruplarının, solunum ve dolaşım sistemlerinin, kemikler,eklem yapıları ve tendomların, bağışıklık ve sinir sisteminin gelişmesine katkıda bulunmak, onların özgüvenlerini desteklemek, algılama, yorumlama ve karar verme güçlerini geliştirmektir.

Eğitim modellerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz?

Velilerimizden Görüşler

yerncncv
Yemek istesi
Aylık hazırlanan yemek listesini indirebilirsiniz.