Branş Dersleri

Bilim ve Teknoloji
Mad Science / Bilim temalı 50 eğlenceli deney
Çocukların eğlenceli, etkileşimli, uygulamalı ve eğitsel etkinlik programlarıyla hayal gücünü ve merakını ateşleyerek, fen biliminin gerçekte ne olduğu ve yaşadığımız dünyayı nasıl etkilendiğinin öğretilmesine katkıda bulunmayı amaçlayan Mad Science ile birlikte yıl içinde 50 eğlenceli deney yapacağız. Mad Science alanında en iyilerden biridir.
İngilizce
İngilizce eğitimi haftada 2 gün, oyun, dans ve drama eşliğinde daha eğlenceli ,neşeli ve verimli geçmektedir.
Müzik
Orff metodu ve ritm eşliğinde özel müzik sınıfımızda, uzman öğretmenlerimiz tarafından uygulanmaktadır.
Spor, Dans, Bale ve Jimnastik
Jimnastik programımız okulumuzun çok amaçlı salonunda, alanında Türkiye ve Avrupa derecelerine sahip uzman öğretmenimiz tarafından verilmektedir. Bu aktiviteden amaç; çocukların büyük ve küçük kas gruplarının, solunum ve dolaşım sistemlerinin, kemikler,eklem yapıları ve tendomların, bağışıklık ve sinir sisteminin gelişmesine katkıda bulunmak, onların özgüvenlerini desteklemek, algılama, yorumlama ve karar verme güçlerini geliştirmektir.

Dönemsel Etkinlikler

Ebru Sanatı
Ataşehir Ayışığım Anaokulu'nda Ebru Sanatçılarımız Tarafından Eğitim Verilmektedir. Geleneksel Türk El Sanatlarından “Ebru”, ilk kez bazı kaynaklara göre Türkistan'daki Buhara kentinde doğmuş ve ipek yolu ile İstanbul Üsküdar'daki Özbekler tekkesine ulaşmış, böylece Osmanlılar da yaşam bulmuş ve Osmanlıya has bir sanat haline gelmiştir. Osmanlılarda matbaanın icadı öncesi elle yazılan dönemlerde el yazması kitapların dış kapaklarının altında özgün ebrunun kullanılması ve Osmanlıların İslam dini ile bütünleşmesi, ibadetlerinde kullandıkları temel kitap olan Kuran'ın kutsal sayılması sonucu bu işi icra eden usta eller sayesinde ebru sanatı da uzun yıllar korunmuş ve geleceğe taşınmıştır. Matbaanın icadı ile bu gelenek devam etmiş; gelişerek bu günlere gelmiştir.
Yüzme
Ataşehir Ayışığım Anaokulu’nda 3-4 yaş grubu çocuklarımıza yüzmeyi ve suyu sevdirme eğitimleri verilir. Bu grupta yüzme eğitiminin temel alışkanlıkları çocuklarımıza sevgiyle öğretilir. 5-6 yaş grubunda ki çocuklarımıza yüzme stilleri öğretilir.
Satranç
Satranç karakteri ve kişiliği olumlu yönde etkiler ve kendine güven duygusunu aşılar. Okul<br /> öncesi dönemde dikkatini tek konu üzerinde yoğunlaştırma alışkanlığı edinmesini sağlar. Bunun dışında mücadeleci bir ruh yapısına sahip olması gerektiğini öğretir. Seçici ve doğru kararlar veren bir birey olmasını sağlayarak çocuğumuzu kötü alışkanlıklardan korur. Planlı hareket etmenin önemini kavratır. Süratli ve doğru düşünebilmeye yardımcı olur.
Lego Robotic Uygulama
Sökülüp, takılabilir parçalarla çocuklar istedikleri robot figürü önce inşa ediyorlar, sonra hareketlendiriyorlar. Eğlenceli figürlerle oynarken kodlama yapmanın temel komutlarını da öğrenmiş oluyorlar.
Binicilik ve Hayvan Sevgisi
Çocukların hayvan ve doğa sevgisinin arttırılmasının yanında vücud, denge ve koordinasyonu geliştirir. Çocukların özgüvenin ve farkındalıklarını arttırır.

Eğitim modellerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz?

Velilerimizden Görüşler

yerncncv
Yemek istesi
Aylık hazırlanan yemek listesini indirebilirsiniz.